Мароко накара да работи усилено за първата победа на AFCON над Танзания
Breaking News | 2024-01-17 | 22:50:33

Голове на Ромен Саис, Азз-Един Унахи и Юсеф Ен Несири изстреляха Мароко до победа с 3-0 над Танзания в едностранно откриване на Купата на Африка .

Бившият защитник на Уулвс Саис порази през първото полувреме, но въпреки пълната си доминация, Мароко трябваше да изчака, докато нежеланите танзанийци бяха намалени до 10 човека в края на второто полувреме, преди да ги довърши.

>

Докато Мароко можеше да се похвали с имена като защитника на Пари Сен Жермен Ашраф Хакими и полузащитника на Манчестър Юнайтед Софиян Амрабат, Танзания започна с Тарин Аларакия от Уелдстоун в атака.

Така пропастта в класата между световните Полуфиналистите за купата и минноуите, които никога не са печелили мач на AFCON, бяха ясни, но Мароко не можа да намери път до 30-ата минута.

Нарушението на Ибрахим Хамад срещу Хаким Зиех даде на крилото на Челси, под наем в Галатасарай, шансът да отправи първия удар към вратата в мача.

Свиреп пряк свободен удар на Зиех беше избит от вратаря на Танзания Аиши Манула, но Саис го последва и погреба отскочилата топка.

Зиех, който ставаше все по-влиятелен отдясно, след това центрира, което Ен Несири преодоля с глава, преди да форсира прилично спасяване от близката греда на Манула.

С наближаването на полувремето Абдесамад Езалзули избухна от малък ъгъл, когато Танзания някак си стигна до почивката, като изоставаше само с един.

Танзания пробута късмета си с няколко физически предизвикателства и предсказуем втори жълт картон сложи край на участието на Novatus Miroshi 20 минути преди края.

След това Мароко удвои преднината си, когато Оунахи изигра хлъзгаво едно-две с резервата Амине Адли, преди да пропусне Манула.

Мигове по-късно Унахи центрира към нападателя на Севиля Ен Несири, за да вкара третия гол и се уверете, че Atlas Lions са започнали печелившо.